Koszykarze Oknoplast Korony Szkoła Gortata – Kraków w rozgrywkach U 17 kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. W lidze są niepokonani, a za sobą mają właśnie wygraną w derbowym pojedynku z Wisłą Kraków 108:69.
Podopieczni trenera Marcina Kękusia przede wszystkim zagrali różnorodnie. Trudno wyróżnić jednego gracza, który najbardziej wpłynął na losy pojedynku, ponieważ takowych było co najmniej kilku.
Dzięki temu sposobów na wykończenie poszczególnych akcji było mnóstwo. Sprawiedliwie trzeba oddać, że początek meczu nie należał jednak do naszego zespołu. W pierwszej kwarcie rywale okazali się skuteczniejsi notując w tym fragmencie wygraną 22:21. To stanowiło wiadro zimnej wody. Potem inicjatywę przejął późniejszy triumfator, nie pozwalając konkurentowi rozwinąć skrzydeł dzięki znacznie lepszej niż początkowo obronie.
Również trzecia partia zdecydowanie padła łupem Oknoplast Korony. Młodzi koszykarze nie mieli żadnych problemów z powiększaniem przewagi, co dało im bardzo duży komfort.
Dzięki temu w ostatnich minutach można było wypróbować różne zagrywki i trochę poeksperymentować. Zwycięstwo pozostało niezagrożone.
Oknoplast Korona Szkoła Gortata Kraków – Wisła Kraków 108:69 (21:22, 24:8, 39:18, 24:21)
Oknoplast Korona: Orłowski 26, Usydus 20, Hościłowicz 20, Łaski 12, Kękuś 10, Kowalczyk 6, Kwieciński 4, Kleszcz 4, Walaszek 4, Kądziołka 2, Hryniszyn 0.