W kolejnym meczu w kategorii do lat 17 zawodnicy Oknoplast Korony Szkoła Gortata Kraków wykonali zadanie należycie. Był to dość szczególny pojedynek, bo… wewnątrzklubowy.
Przeciwnikiem była Korona Oknoplast II Kraków złożona głównie z młodych graczy, dopiero wkraczających na ten poziom rywalizacji. Stąd, podopieczni trenera Marcina Kękusia, posiadając już dużą przewagę doświadczenia, mogli przećwiczyć sobie wiele schematów, a przy okazji dali cenną lekcję młodszym kolegom.
Bieg zmagań ustawiła pierwsza kwarta, wygrana przez naszą drużynę 21:7. Potem wystarczyło pilnować wypracowanej przewagi, by w czwartej kwarcie znów trochę mocniej zaznaczyć swoją przewagę.
Najlepszym strzelcem okazał się Franciszek Usydus, zdobywca 23 punktów. 15 cennych punktów dorzucił Mateusz Kękuś, a pod tablicami tradycyjnie rządził Mikołaj Kleszcz, który oprócz wielu zebranych piłek mógł się cieszyć z 11 skompletowanych na swoim koncie „oczek”.
A już w niedzielę o godzinie rywalizacja w 2 Lidze Mężczyzn z MKKS Rybnik.
Korona Oknoplast II Kraków – Oknoplast Korona Szkoła Gortata Kraków 61:79 (7:21, 25:20, 25:20, 4:18)
Oknoplast Korona: Usydus 23, Kękuś 15, Kleszcz 11, Walaszek 7, Łaski 7, Mazur 6, Rzeźnik 4, Kwieciński 3, Kowalczyk 0, Maj 0, Kądziołka 0