W niedzielę Oknoplast Korona Kraków rozegrała ostatni mecz w ramach towarzyskich zmagań toczonych w Bydgoszczy. Zmierzyła się, co ciekawe, z kadrą Małopolski, która również postanowiła wykorzystać okazję i wziąć udział w sparingach. Reprezentanci okazali się lepsi, a my mamy już plany na co najmniej dwa następne tygodnie.

Kadra Małopolski zwyciężyła dość pewnie. Zresztą posiadając wielu wyróżniających się zawodników z całego województwa, znacznie zwiększa się pole manewru chociażby pod względem taktycznym. Oczywiście sporym atutem doskonale znanego nam przeciwnika był wzrost. My, póki co, staramy się wszelkie braki niwelować zaangażowaniem i sprytem. To dwa na najlepsze sposoby, by myśleć o postępach.

Teraz liczy się powrót do domu, obowiązki szkolne, których nie można zaniedbać i popołudniowe treningi. Za parę dni, rozegramy też spotkanie kontrolne z Regisem Wieliczka, żeby podtrzymać rytm i przy okazji dać się wykazać możliwie wszystkim graczom. Warto się zaangażować, bowiem potem czeka przynajmniej część z nich tydzień wolnego!

Taka sytuacja ma miejsce w związku z organizowanym zgrupowaniem reprezentacji Małopolski, gdzie w sztabie szkoleniowym jest nasz trener, Marcin Kękuś. Z pewnością, przynajmniej część młodych koszykarzy Oknoplast Korony otrzyma powołanie, co zarazem oznacza nowe wyzwanie.