Oknoplast Korona Kraków miała okazję rozegrać inauguracyjny mecz na Międzynarodowym Turnieju AZS rozgrywanym w stolicy Małopolski z udziałem żeńskich, seniorskich drużyn klubowych, w tym uczestników europejskich pucharów. Spotkanie, które było zarazem wewnętrznym sparingiem przyniosło wiele emocji.

Cała inicjatywa bardzo przypadła nam do gustu. Już samo zaproszenie, chęć zaprezentowania naszego zespołu jako przedstawiciela młodzieżowej koszykówki w regionie nobilitował. Stąd, trener Marcin Kękuś stworzył dwa składy i wkrótce potem stanęły naprzeciwko siebie.

Gra ewidentnie przyniosła mnóstwo frajdy. Zawodnicy mieli wystarczająco czasu, żeby wypróbować różnych zagrań, bądź przetestować na polecenie szkoleniowców określonych zagrywek. To zawsze procentuje, a przecież trzeba pamiętać, iż wkrótce czekają starcia z innymi rywalami. Warto być przygotowanym. Nad całością czuwała skrupulatna „dwójka” sędziowska.

Zmagania oglądał m in. trener Wojciech Downar Zapolski, który swego czasu zdobywał mistrzostwo Polski z Wisłą Can Pack Kraków, a także rywalizował wraz z nią w Eurolidze kobiet. Ponadto, warto zaznaczyć, że tuż po młodzieżowym meczu, swoją konfrontację, pierwszą oficjalną podczas Turnieju rozpoczynał właśnie Good Lood AZS PK Kraków mierząc się z SBS Ostrava, klubem grającym w czeskiej ekstraklasie i europejskich rozgrywkach EWBL. Jaki to ma związek z Oknoplast Koroną?

Okazało się, że nasza postawa przypadła do gustu Czechom, którzy jasno powiedzieli, że w ich mieście szkolenie juniorskie stoi na wysokim poziomie, również w przypadku męskich ekip i chętnie zobaczyliby krakowian u siebie. Co stoi na przeszkodzie? 🙂

A czwartkowa potyczka towarzyska zakończyła się wynikiem 56:49. Dla Oknoplast Korony ;).

Na zdjęciu Oknoplast Korona Kraków, Good Lood AZS PK Kraków (stroje różowe), SBS Ostrava (stroje zielone).