Od nowego sezonu w naszym zespole występować będą nowi gracze, którzy z pewnością wniosą sporo ożywienia i różnorodności.

Na przenosiny do Krakowa zdecydowali się stojący od lewej Hubert Hryniszyn (Basket 15 Przemyśl), Mikołaj Kleszcz (Niwa Oświęcim) i Jan Kozioł (Basket 15 Przemyśl). Ich decyzja oznacza, że kadra zespołu się poszerza, a dla nich samych stanowi równoznacznik podjęcia sportowego oraz edukacyjnego wyzwania. Wszyscy będą trenować w ramach utworzonego Koszykarskiego Ośrodka Sportowego Szkolenia Młodzieży KOSSM. Ponadto, zostali uczniami Szkoły Gortata w Krakowie.

Hubert Hryniszyn to atletyczny obwodowy, który w mgnieniu oka potrafi nadać tempo akcji, minąć kilku rywali i zakończyć zagranie celnym rzutem z najrozmaitszych pozycji. Duża determinacja powinna mu tylko pomóc.

Mierzący ponad 190 cm wzrostu Mikołaj Kleszcz posiada doskonałe warunki fizyczne do tego, by wykonywać na parkiecie mnóstwo świetnej pracy. Długimi krokami przemierza kolejne metry, a po wyskoku bez problemu sięga ponad obręcz. W drużynie z Oświęcimia był niekwestionowanym liderem.

Jan Kozioł mimo szczupłej budowy na zadatki na wysokiego zawodnika. Nowy system treningowy, zaawansowane ćwiczenia nie stanowią dla niego bariery. Do tego stara się zwracać uwagę na technikę.

Całą trójkę cechuje pracowitość, a przejście do stolicy Małopolski może sprawić, że wkrótce zanotują znaczące postępy.