Drużyna rocznika 2005 rozpoczęła zmagania w ramach turnieju 100-lecia Korony Kraków, kolejnego z cyklu gier zaplanowanych podczas obchodów tego wielkiego jubileuszu.

Na starcie byliśmy świadkami wielkich emocji. Nasi zawodnicy mierzyli się z Kadrą Małopolski, która w praktyce składała się z zawodników Wisły Kraków. Zespół ten dysponował składem o rok młodszym, lecz mimo to zawiesił poprzeczkę wysoko.

Od początku prezentował zdecydowaną, szybką koszykówkę, co okazało się kluczem w całej rywalizacji. W naszej ekipie widać było, że wciąż należy pracować nad organizacją, zwłaszcza po dołączeniu nowych zawodników.

Brakowało agresywniejszej obrony, szybkiego wyjścia do przodu i trochę szczęścia w prostych, podkoszowych sytuacjach.

Kadra wykorzystała ten impas i dość szybko zyskała przewagę. Ta, powoli topniała od końcówki pierwszej połowy. W drugiej połowie wydawało się, że sprawy nabierają rozpędu jeżeli chodzi o nasz kolektyw. Nadal przytrafiały się błędy, jednak dało się dostrzec też plusy. Dynamiczne wejścia Joyce’a Towonde, rzuty za trzy Mateusza Kękusia czy wreszcie gra „1 na „1 niezmordowanego Roberta Hoffmanna dawały nadzieję na odwrócenie losów rywalizacji.

Do tego częściej udawało się notować przechwyty, początkujące groźne kontry.

Przewaga w końcówce pojedynku zmalała do jednego „oczka”. Zaczęły się prawdziwe szachy. Ostatecznie, więcej zimnej krwi zachowali przeciwnicy, finalnie triumfując 71:68. My czekamy na drugi dzień, zmagań. W sobotę czekają nas mecze o godzinie 13 oraz 17 w hali Korony przy ul. Kalwaryjskiej 9-15.

Kadra Małopolski – Oknoplast Korona Szkoła Gortata Kraków 71:68

Oknoplast: Hoffmann 19, Towonde 14, Kękuś 10, Usydus 7, Mazur 4, Maj 4, Kwieciński 4, Kleszcz 2, Hryniszyn 2, Kozioł 0.