Bardzo dobry mecz mają za sobą koszykarze Oknoplast Korony Szkoła Gortata – Kraków.

Na wyjeździe stoczyli pełną emocji, ale też ambicji rywalizację z AZS UJK Kielce. Rywale posiadają w swoim składzie bardzo dobrych zawodników, dlatego podopieczni Marcina Kękusia wiedzieli, że muszą podejść do zmagań w stu procentach profesjonalnie.

Ważne jest to, że nikt nie odpuszczał. Gospodarze próbowali odskoczyć, ale krakowianie odpowiadali.

Tradycyjnie kluczową postacią w naszych szeregach był Bartosz Leśniak, jednak tym razem otrzymał duże wsparcie ze strony kolegów.

Szczególnie dało się to zauważyć w drugiej kwarcie. Zespołowa obrona oraz umiejętność dostrzeżenia siebie nawzajem w ofensywie pozwoliły wygrać tą część 23:12 i objąć kilkupunktowe prowadzenie w całym meczu.

Udany występ notowali Robert Hoffmann i Mateusz Kękuś, łącznie kolekcjonując po 11 „oczek”.

Pewna próba charakteru nadeszła po zmianie stron, kiedy gospodarze pragnący jak najlepiej zaprezentować się przed własną publicznością, znów włączyli wyższy bieg, przechylając szalę zwycięstwa na własną stronę. Stało się jasne, że nerwy będą towarzyszyć tej konfrontacji do końca.

Warto podkreślić, że oficjalny debiut w drużynie prowadzonej przez trenera Marcina Kękusia zanotował pochodzący z Kamerunu Joyce Towonde. Jego starania przyczyniły się do tego, że na finiszu nadeszła radość.

Decydująca kwarta należała, bowiem do graczy Oknoplast. Przede wszystkim zaciekle bronili własnego kosza, co otworzyło im drogę w kierunku sukcesu.

Oprócz wymienianych postaci, sporą cegiełkę do triumfu dołożył Franciszek Usydus, autor 9 „oczek”. Pod obręczami skakał natomiast Mikołaj Kleszcz, dorzucając 5 punktów i mocno utrudniając życie podkoszowym miejscowego klubu.

Ważne są dwa wnioski. W końcówce wszystkim wystarczyło sił, by odeprzeć napór konkurenta, co nigdy nie jest łatwe, a ponadto można było liczyć na cały zespół. I to on najbardziej zasłużył na brawa.

AZS UJK Kielce – Oknoplast Korona Szkoła Gortata Kraków 62:65 (16:12, 12:23, 25:15, 9:15)

Oknoplast Korona: Leśniak 22, Hoffmann 11, Kękuś 11, Usydus 9, Towonde 7, Kleszcz 5, Gierek 0, Mazur 0.