Jeżeli wywalczać pierwszą wygraną to od razu w wyjątkowym meczu. Nasi młodzi zawodnicy występujący pod szyldem Oknoplast Szkoła Podstawowa nr 100 im. Adama Mickiewicza w Krakowie debiutujący w rozgrywkach ligowych właśnie pokonali krakowską Wisłę.

Przesłanki ku temu, że ta sztuka może się udać widać było już na początku. Podopieczni trenera Adama Szota posiadali lekką przewagę, częściej trafiali do kosza i nie bali się atakować.

Na pewno procentowało doświadczenie zebrane w dwóch poprzednich występach, kiedy może brakło trochę szczęścia, ale sami gracze uczyli się na czym polega ligowa rywalizacja.

Tym razem już do przerwy prowadzili 29:20, a nie był to szczyt ich możliwości.

Warto podkreślić, że po zmianie stron zdali kolejny, ważny egzamin. Gospodarze robili wszystko, żeby nadrobić straty i poprzeczka poszła w górę. Jednak ekipa Oknoplast SP 100 wytrzymała napór, a ostatnia kwarta okazała się jej prawdziwym popisem.

Ostatnią część rozstrzygnęła na swoją korzyść w rozrachunku 26:13. Tym samym, triumf nie podlegał dyskusji.

Znakomicie spisał się Patryk Kącki, który zdobył 14 punktów i był czołową postacią drużyny. Wspierali go Hubert Przydatek oraz kapitan, Paweł Judka. W ten sposób, siła rażenia zespołu okazała się całkiem duża. Przy okazji rywale mieli kłopot, by zastosować wobec nich skuteczną defensywę.

Mało tego, znów in plus wypadli Szymon Wiszniewski i Filip Broda. Takie informacje napawają optymizmem. Podobnie fakt, że cała drużyna odznaczyła się wyższą skutecznością niż ostatnio.

Gratulacje.

Wisła Kraków – Oknoplast SP 100 Kraków 44:65 (5:8, 15:21, 11:10, 13:26)

Oknoplast SP 100: Kącki 14, Przydatek 11, Judka 10, Wiszniewski 8, Broda 7, Goebel 4, Wojnarowski 4, Swacha 3, Miśkiewicz 2, Czech 2, Kuźma 0, Habryło 0.