Trwające od 6 do 9 lutego rozgrywki Młodzieżowych Europejskich Pucharów wniosły mnóstwo urozmaicenia w środowisku koszykarskim.

9 zespołów z 8 krajów występowało w halach AGH Kraków oraz CSiR Politechniki Krakowskiej. Łącznie rozegrano 18 spotkań, a liczba uczestników sięgnęła 130.

Oczywiście największa ich część to zawodnicy. Każdy o wyjątkowym charakterze, różnym poziomie umiejętności, doświadczenia i roli pełnionej w swoim zespole. Jednak z tej różnorodności można się wiele nauczyć.

Najniższy gracz mierzył 154 cm wzrostu. Najwyższy 205 cm.

Ponadto, ekipom towarzyszyły grupy wspierających kibiców, co sprawiło, że w sumie kilkaset osób śledziło z perspektywy trybun zmagania sportowców. Dzięki temu co chwilę dało się słyszeć różne języki europejskie.

W Krakowie wystąpili gracze z:
– Madrytu (Hiszpania)
– Rapallo (Włochy)
– Prievidzy (Słowacja)
– Pragi (Czechy)
– Stambułu (Turcja)
– Jyvaskyla (Finlandia)
– Bratysławy (Słowacja)
– Cluj – Napoca (Rumunia)

Rola gospodarza przypadła Oknoplast Koronie Szkoła Gortata – Kraków.

Dlaczego wszystko się udało, drużyny mówią o satysfakcji związanej z pobytem w stolicy Małopolski i do kogo kierujemy wielkie podziękowania?

– Rodzice – Zawsze gotowi do pomocy, przygotowujący pyszne, domowe ciasta dla uczestników i wspierający swoich młodych zawodników bezgranicznie.

– Oknoplast Sp. z o.o. – Za umożliwienie realizacji marzeń.

– p. Piotr Biel – Pomógł stworzyć doskonałe warunki dla przyjezdnych klubów. Te stricte sportowe oraz dotyczące samego pobytu i wyżywienia.

– p. Aldona Patycka – Nieoceniona pomoc w sferze organizacji zawodów, przygotowaniu sali konferencyjnej i poczęstunku dla wszystkich gości.

– p. Barbara Grabacka – Pietruszka – Umożliwienie rozegrania pierwszych dwóch spotkań turnieju w hali CSiR Politechniki Krakowskiej.

– Wydział Sędziów – Niestrudzona i liczna grupa, która zagwarantowała obsadę arbitrów boiskowych oraz stolikowych na każdy z 18 meczów turnieju.

– Delegacji rozgrywek CE EYBL – Balazs Radics i Gerda Botko za czuwanie nad przygotowaniami oraz realizacją samego turnieju.

– p. Krzysztof Szymański – Zapewnienie opieki medycznej od początku do końca trwania rywalizacji.

– Hotel Babilon – Za ugoszczenie wszystkich gości na czas pobytu w Krakowie

– Restauracja Krakus Lunch&Cafe – Zapewnienie wszystkich posiłków dla drużyn w ilości i jakości odpowiadającej najwybredniejszym gustom.

– Firma Transportowa Lenart – Zagwarantowanie przewozu zespołów z lotniska do hotelu, hali sportowej i we wszelkich ważnych kierunkach. O każdej porze.

Największą nagrodą za wsparcie jest radość i wspólnie przeżywane emocje.