Bardzo dobrze w swoim następnym ligowym meczu zaprezentowali się młodzi zawodnicy z drużyny Oknoplast Szkoła Podstawowa nr 100 im. Adama Mickiewicza w Krakowie. Tym razem pokonali STK Wikar Nowy Sącz 61:50, rewanżując się za jednopunktową porażkę w pierwszej rundzie.

Progres widać gołym okiem. Podopieczni trenera Adama Szota w kilku pierwszych występach zdobywali doświadczenie, które zaczyna procentować.

Sama rywalizacja nie miała jednak łatwego charakteru. Rywale starali się cały czas dotrzymywać kroku i nie było mowy o wypracowaniu dużej, bezpiecznej przewagi.

Szczęśliwie, krakowianie mieli w swoich szeregach Szymona Wiszniewskiego. Ten zawodnik znajdował się absolutnie poza zasięgiem wszystkich. Okazał się prawdziwym motorem napędowym swojej drużyny i jeśli tylko przebywał na parkiecie, wykonywał mnóstwo pożytecznej roboty. Cały występ zakończył z imponującą zdobyczą 29 punktów!

Do przerwy gospodarze prowadzili 33:28. To pokazywało, że mogą pokusić się o sukces, ale należało zachować czujność. W innym przypadku przeciwnik w każdej chwili mógł przechylić szalę zwycięstwa.

Młodzi koszykarze Oknoplast SP 100 stanęli na wysokości zadania. Wykazali większą konsekwencję, realizowali plan nakreślony przez szkoleniowca i mogli liczyć na Wiszniewskiego prezentującego fantastyczną formę.

Niemniej, koledzy wspierali go jak mogli. Tomasz Goebel dorzucił 7 punktów, Hubert Przydatek i Filip Broda 6, a Filip Wojnarowski 5.

Nowy tydzień cała drużyna może rozpocząć w bardzo dobrych nastrojach.

Oknoplast SP 100 Kraków – STK Wikar Nowy Sącz 61:50 (16:14, 17:14, 14:12, 14:10)

Oknoplast SP 100: Wiszniewski 29, Goebel 7, Przydatek 6, Broda 6, Wojnarowski 5, Swacha 3, Kącki 3, Kuźma 2, Radłowski 0, Habryło 0, Kosiński 0, Knapek 0.