Ekipa Oknoplast Korony Szkoła Gortata – Kraków w swoim pierwszym meczu na turnieju w Radomiu spisała się znakomicie. Mierząc się z niemieckim TuS Lichterfelde Basketball Berlin okazała się znacznie lepsza, a na uznanie zasługuje szczególnie druga połowa.

Podopieczni trenera Marcina Kękusia w większości utrzymywali co najmniej przyzwoity poziom. Świetnie spisywał się lider, Bartosz Leśniak, wykorzystując swoje umiejętności oraz przewagę szybkości. Zresztą to nie pierwszy raz kiedy in plus prezentuje się na arenie międzynarodowej.

Jednak dobra gra drużyny to nie tylko jego zasługa. Korzystnie wypadł sprowadzony do Krakowa z BC Swiss Krono Żary Marcel Hościłowicz. Koszykarskie rzemiosło nie jest mu obce, a tak imponujący debiut tylko pozytywnie wróży na przyszłość.

Bardzo aktywny był również inny z nowych nabytków, Mateusz Orłowski. Były gracz MKS-u Dąbrowa Górnicza odważnie podejmował decyzje rzutowe i to jego ogromny atut. Właśnie tak trzeba grać, by myśleć o najwyższych celach. Kiedy zaś procent skuteczności będzie większy, ma szansę stać się absolutnie wybijającą postacią krakowian. Notabene, wspólnie ze swoim rówieśnikiem, Bartoszem Leśniakiem. Obaj są reprezentantami Polski w roczniku 2006.

Do przerwy, klub ze stolicy Małopolski wygrywał 49:44, co przy okazji dowodziło ofensywnej postawie.

Jednak najlepsze dopiero nadchodziło. W ostatnich dwóch kwartach na estradzie był widoczny tylko jeden aktor. W trykocie Oknoplast.

Cały zespół, zachowując dość twardą obronę, zdystansował konkurenta i z każdą minutą powiększał przewagę. Cieszy konsekwencja, ponieważ nikt nie zatrzymał się na laurach.

W ogólnym zestawieniu punkty dorzucali jeszcze m in. Robert Hoffmann, Mateusz Kękuś, a także dwaj centrzy, czyli Stanisław Kwieciński i Mikołaj Kleszcz.

Finalnie, mogli oni po końcowej syrenie cieszyć się z okazałego zwycięstwa 97:66, które wzbudziło dużo pozytywnych emocji.

TuS Lichterfelde Basketball Berlin – Oknoplast Korona Szkoła Gortata Kraków 66:97 (17:20, 27:29, 11:23, 11:25)

Oknoplast Korona: Leśniak 40, Hościłowicz 19, Orłowski 15, Hoffmann 6, Kękuś 5, Kwieciński 4, Kleszcz 3, Rzeźnik 2, Walaszek 2, Maj 1, Usydus 0.