Zawodnicy Oknoplast Korony Szkoła Gortata – Kraków poszli za ciosem w rywalizacji na turnieju w Radomiu. Mierzyli się z przeciwnikiem, którego marka w Polsce jest bardzo mocna.

Anwil Włocławek jeszcze nie tak dawno temu świętował tytuły mistrza Polski w seniorskiej koszykówce i reprezentował Polskę w europejskich pucharach.

Jego drużyna młodzieżowa musiała jednak uznać wyższość podopiecznych Marcina Kękusia. Początkowo spotkanie było wyrównane. Żadna ze stron nie zdołała na dłużej odskoczyć. Co więcej, to włocławianie wygrali pierwszą kwartę 22:21.

W drugiej części jednak krakowianie wrzucili wyższy bieg. Wiele szybkich akcji, znakomita postawa Bartosza Leśniaka i przede wszystkim zorganizowana gra pozwoliła osiągnąć satysfakcjonujący rezultat.

Warto zaznaczyć, że oprócz Leśniaka ważną postacią całej ekipy był Mateusz Orłowski. Oprócz wrzucania piłki do kosza zapisał na swoim koncie aż 18 zbiórek, w tym 7 po stronie rywala, co dowodzi jego wszechstronności.

Do przerwy klub ze stolicy Małopolski wygrywał 52:40. Po zmianie stron Anwil próbował odrabiać straty i częściowo ta sztuka mu się udała. Niemniej, nasz zespół tego dnia odznaczał się znakomitą dyspozycją i nie pozwolił sobie odebrać prowadzenia.

Prawdziwą klasę potwierdził w decydującej batalii, kiedy nie zwolnił ani na minutę i co chwilę przedzierał się przez defensywę konkurenta.

Bartosz Leśniak zakończył występ z dorobkiem aż 55 punktów, a całe spotkanie padło łupem Oknoplast Korony Szkoła Gortata Kraków w rozrachunku 96:76.

Anwil Włocławek – Oknoplast Korona Szkoła Gortata Kraków 76:96 (22:21, 18:31, 21:17, 15:29)

Oknoplast Korona: Leśniak 55, Orłowski 16, Usydus 8, Kękuś 7, Hoffmann 5, Rzeźnik 0, Kwieciński 0, Kleszcz 0.