Świetnie spisują się koszykarze Oknoplast Korony Szkoła Gortata – Kraków na turnieju w Radomiu. Tym razem zdecydowanie pokonali miejscową drużynę RTK Radom, a o przebiegu rywalizacji w dużej mierze zdecydowała pierwsza kwarta.

Tylko podczas początkowych 10 minut nasi zawodnicy zaaplikowali rywalowi aż 38 punktów. Forsowali bardzo szybkie tempo, a kolejne udane akcje tylko ich napędzały.

W dalszym ciągu imponował Bartosz Leśniak. Uwagę zwraca szczególnie jego odwaga, ale też trafność podejmowanych decyzji na boisku. Znów okazał się głównym motorem napędowym zespołu, choć warto podkreślić, że nie był osamotniony.

Wtórował mu Mateusz Orłowski. W tym starciu odznaczył się bardzo dobrą skutecznością rzutów za dwa i wspólnie z Leśniakiem naprzemiennie sprawiali duże problemy defensywie konkurenta.

Kiedy przed drugą kwartą krakowianie wygrywali 38:18 stało się jasne, że to oni osiągnęli znacznie bardziej uprzywilejowaną pozycję.

W następnych partiach pozostało kontrolowanie sytuacji i odpieranie ataków przeciwnika. To się udało. Dodatkowo, do siły ofensywnej włączyli się m in. Robert Hoffmann i Franciszek Usydus, którzy zanotowali odpowiednio 14 i 10 punktów.

Całkiem pozytywnie zaprezentował się również Jan Walaszek, autor 9 „oczek”.

Z biegiem minut przewaga ekipy ze stolicy Małopolski nawet się powiększała, choć już nie w takim tempie, jak na starcie. Jedynie ostatnia kwarta minimalnie padła łupem radomian, jednak nie miało to już większego wpływu na losy batalii.

A przekroczenie bariery 100 uzyskanych punktów przez drużynę szczególnie należy nagrodzić. Podobnie jak aż 11 trafionych rzutów za 3.

Oknoplast Korona Szkoła Gortata Kraków – RTK Radom 107:85 (38:18, 21:20, 30:24, 18:23)

Oknoplast Korona: Leśniak 37, Orłowski 25, Hoffmann 14, Usydus 10, Walaszek 9, Kękuś 7, Rzeźnik 3, Kwieciński 2, Kleszcz 0, Maj 0.