Koszykarze Oknoplast Korony Szkoła Gortata – Kraków mają za sobą naprawdę udany weekend. W mocno obsadzonym, międzynarodowym turnieju w Radomiu wywalczyli drugą lokatę, a na finiszu pokonali znany sobie zespół AZS UJK Kielce.

Przeciwnicy zawiesili dość wysoko poprzeczkę. Wcale nie udawało się wypracować przewagi w początkowych fazach meczów. Obie strony szły łeb w łeb, dlatego trudno przychodziło przewidywanie komu przypadnie ostateczny sukces.

Podopieczni trenera Marcina Kękusia wiedzieli, że wygrana zapewni im wysokie, drugie miejsce na podium całego turnieju. Ta myśl wraz z chęcią zwycięstwa tylko dodawała motywacji.

W porę uaktywnił się Bartosz Leśniak, lider drużyny i notabene król strzelców całego turnieju. Znów to jego akcje okazały się bardzo ważne przy budowaniu przewagi. Tradycyjnie, biorąc pod uwagę minione dni, wsparcie gwarantował Mateusz Orłowski, również zawodnik z rocznika 2006.

In plus ponownie zaprezentował się też Mateusz Kękuś, co wystarczyło, by postawić na swoim. Do tego, pod względem ofensywnym lepiej wypadł podkoszowy, Mikołaj Kleszcz.

Kluczowa dla losów starcia była trzecia kwarta. Po pierwszej połowie krakowianie 31:30. Jednak po 30 minutach rywalizacji wynik brzmiał 50:35. To najlepiej pokazuje ile pracy sami zawodnicy włożyli w ten fragment, wygrany przez nich 19:5.

W czwartej kwarcie nie zaprzepaścili poniesionego trudu. Dojrzale kontrolowali boiskowe wydarzenia i ostatecznie zgarnęli triumf, mając uzasadnione powody do satysfakcji.

Oknoplast Korona Szkoła Gortata Kraków – AZS UJK Kielce 66:47 (17:16, 14:14, 19:5, 16:12)

Oknoplast Korona: Leśniak 29, Orłowski 14, Kękuś 9, Kleszcz 6, Hoffmann 4, Kwieciński 2, Rzeźnik 2, Walaszek 0, Maj 0, Usydus 0.