Ekipa Oknoplast Korona Szkoła Gortata – Kraków bardzo dobrze spisała się w starciu z STK Wikar Nowy Sącz. Od samego początku narzuciła przeciwnikom własny styl gry, a na uznanie najbardziej zasługuje wszechstronność, jaką zaprezentowali sami zawodnicy doprowadzając do wyniku 125:41.
Pierwsza połowa była wręcz popisem gospodarzy. Te 20 minut czasu rozstrzygnęli na swoją korzyść w rozrachunku 70:17. Trudno o lepsze zobrazowanie tego, co działo się na parkiecie hali Korony.
Prym wiedli młodzieżowi Reprezentanci Polski, czyli Bartosz Leśniak i Mateusz Orłowski, prześcigając się w sposobach kończenia akcji. Cała drużyna mogła na nich bezgranicznie polegać.
Warto jednak podkreślić bardzo dobrą postawę Roberta Hoffmanna, autora 21 punktów oraz Marcela Hościłowicza. Ten ostatni, pełniąc rolę kapitana, nie zawodził i również w istotnym stopniu przyczynił się do zwycięstwa.
Tak wysokie prowadzenie dało możliwość większej rotacji składem trenerowi Marcinowi Kękusiowi, z czego skorzystał. Wśród punktujących znaleźli się m in. Maciej Maj, Jan Walaszek, Nikodem Mazur, Michał Kądziołka czy Wojciech Rzeźnik. W ten sposób znacznie łatwiej rozgrywać pojedynek, a przy okazji można zweryfikować posiadane zagrywki taktyczne.
Osobno wymienić należy Mikołaja Kleszcza i Mateusza Kękusia. Oni także zaprezentowali się ponadprzeciętnie. Pierwszy z nich w pełnym dynamiki stylu walczył pod koszem, natomiast Kękuś tradycyjnie starał się robić użytek z dobrej techniki i zaskoczyć rzutem.
Pochwalić należy fakt, że krakowianie nie osiedli na laurach. Do samego końca gwarantowali w miarę równy poziom gry, dzięki czemu występ mogą zaliczyć do absolutnie udanych.
Oknoplast Korona Szkoła Gortata Kraków – STK Wikar Nowy Sącz 125:41 (36:14, 34:3, 21:14, 34:10)
Oknoplast Korona: Leśniak 30, Orłowski 25, Hoffmann 21, Hościłowicz 17, Kękuś 15, Kleszcz 7, Walaszek 4, Kądziołka 2, Maj 2, Mazur 1, Rzeźnik 1.