Pojedynek z AZS UJK Kielce był świetnym widowiskiem pełnym walki. Żadne z trafień nie przyszło łatwo, a podopieczni trenera Marcina Kękusia musieli wyszarpać swoje, by ostatecznie cieszyć się z wygranej 69:88.
W pierwszej połowie gra miała wyrównany charakter. Właściwie żadna ze stron nie wypracowała sobie bezpiecznej przewagi, co wymuszało pełną koncentrację. Obserwowano też dużo walki fizycznej, podkreślającej zaangażowanie.
Krakowianie trzymali się dzielnie dzięki wejściom Bartosza Leśniaka, który manewrował między obrońcami konkurenta jak w slalomie. W większości przypadków skutecznie. Dwa ważne i celne rzuty za trzy oddał Marcel Hościłowicz, pokazując, że jako kapitan umie podejmować trudne, acz dobre decyzje.
Gospodarze jednak nie pozwalali do końca rozwinąć skrzydeł. Sami preferowali szybką grę, dlatego widowisko stało na wysokim poziomie. Interesowało jak potoczy się rywalizacja w drugiej części.
Ta okazała się znakomita dla zawodników Oknoplast. W pewnym momencie sprawiali wrażenie, jakby wspięli się kilka pięter wyżej i nikt już nie mógł ich dotknąć. Świetnie odnalazł się Mikołaj Kleszcz. Dostawał sprytne podania pod kosz, skąd już tylko zapisywał na swoje konto kolejne „oczka”.
Przebudził się Mateusz Orłowski. Reprezentant Polski zaimponował zwłaszcza rzutami z daleka. W tym względzie wykonał mnóstwo pożytecznej pracy, a przypuszczalnie sam mógł odczuwać dużą satysfakcję. Jego zagrania odegrały znaczącą rolę w osiągnięciu tak korzystnego rezultatu.
Wymienić należy również Leśniaka. Oprócz samego egzekwowania akcji brał na siebie ciężar rozgrywania piłki. Notabene wspólnie z Orłowskim.
Wyróżnili się także Robert Hoffmann i Mateusz Kękuś. Ten pierwszy korzystając z własnej techniki i motoryki mijał rywali, a następnie często wymuszał przewinienia. Kękuś dołożył parę skutecznych prób z dalszej odległości, odciążając w tym względzie innych kolegów.
Ostatnią kwartę nasza drużyna wygrała 31:19, stawiając tym samym kropkę nad i. Wszystko poszło po naszej myśli.
AZS UJK Kielce – Oknoplast Korona Szkoła Gortata – Kraków 69:88 (17:16, 17:21, 16:20, 19:31)
Oknoplast Korona: Leśniak 24, Orłowski 23, Kleszcz 12, Hościłowicz 12, Hoffmann 10, Kękuś 7, Mazur 0, Kwieciński 0, Walaszek 0, Kądziołka 0, Maj 0.