W trwającym ogólnopolskim turnieju we Wrocławiu Oknoplast Korona Szkoła Gortata Kraków radzi sobie fantastycznie. Nasz zespół pokonał właśnie MKS Dąbrowa Górnicza, klub, którego seniorska sekcja występuje na co dzień w Ekstraklasie.
Ta potyczka nie należała do łatwych. Owszem, początek należy zapisać zdecydowanie na plus podopiecznych trenera Marcina Kękusia, ale już w drugiej kwarcie rywale odrobili straty niemal całkowicie.
W szeregach małopolskiej drużyny dobrze dysponowany był Bartosz Leśniak, trzymający równą, wysoką formę. Większość jego akcji powiększała ogólną zdobycz punktową. Znów okazało się, że może być liderem, który przewodzi całemu zespołowi. W dobrą stronę.
Wykazać się chciał Mateusz Orłowski. Zagrał przeciwko swojemu byłemu klubowi i ten występ zaliczy do udanych. Aż 6 razy trafił za trzy punkty, a spotkanie zakończył z dorobkiem 32 „oczek”.
Obaj wykazali się też w drugiej połowie. Do przerwy ekipa Oknoplast prowadziła zaledwie 44:43. Potem musiała odeprzeć ataki rywala i ta sztuka się udała. Stopniowo, lecz konsekwentnie krakowianie wypracowali sobie zaliczkę, która z każdą sekundą przybliżała ich do zwycięstwa.
Na swoim standardowym poziomie trzech skutecznych prób za trzy punkty zagrał Mateusz Kękuś, uzupełniając kolegów. Poprawnie spisał się także Marcel Hościłowicz. Mikołaj Kleszcz tym razem pozostał bez jakiejkolwiek zdobyczy, ale 10 zebranych piłek stanowi i tak spory wkład w rozgrywkę.
O sukcesie zadecydowała ostatnia kwarta. Zawodnicy z grodu Kraka wygrali tą część 33:21 potwierdzając zarazem dobre przygotowanie kondycyjne. Symboliczne przekroczenie granicy 100 uzyskanych punktów tylko dodało satysfakcji.
MKS Dąbrowa Górnicza – Oknoplast Korona Szkoła Gortata Kraków 84:100 (16:25, 27:19, 20:23, 21:33)
Oknoplast Korona: Leśniak 38 (8 zb.), Orłowski 32 (6×3, 10 zb.), Hościłowicz 14, Kękuś 12 (3×3), Rzeźnik 2, Hoffmann 2, Kądziołka 0, Hryniszyn 0, Mazur 0, Walaszek 0, Kleszcz 0 (10 zb.).