Podopieczni trenera Marcina Kękusia znów spisali się na medal. Z małymi wyjątkami. Pokonali w rozgrywkach starszego rocznika U 17 AZS UJK Kielce i potwierdzili, że umiejętności idą systematycznie w górę.
Kielczanie zawsze zawieszają wysoko poprzeczkę w bezpośredniej rywalizacji i o punkty wcale nie było tak łatwo. Jednak starania krakowian przynosiły efekty. Z biegiem minut udawało im się budować przewagę. Pierwszą kwartę wygrali 18:16, ale drugą już 26:13.
Cieszy bardzo dobra forma młodzieżowego reprezentanta Polski, Bartosza Leśniaka. W swoim stylu
przeprowadzał kolejne akcje, stwarzając duże problemy rywalom. Godne pochwały zawody rozgrywał również Marcel Hościłowicz. To on w ogromnym stopniu wspomagał Leśniaka, będąc nie tylko czołowym strzelcem, ale współautorem końcowego sukcesu.
Oczywiście nie sposób pominąć Mateusza Orłowskiego. On zawsze gwarantuje dużą aktywność i tym razem też przełożyła się ona na poprawne indywidualne statystyki, które wynosiły 18 uzyskanych „oczek”.
Ta trójka dominowała w ofensywnych poczynaniach, jednak wygranej nie byłoby bez obrony. Najważniejsze akcje przeciwnika gospodarzom udało się zastopować. Fakt, że kielczanie zwłaszcza w ostatniej kwarcie dążyli do zmniejszenia strat i częściowo ta sztuka im się udała. Kilkunastopunktowa zaliczka małopolskiej drużyny zmalała do 9 punktów. Na więcej nie pozwoliła.
Drużyna Oknoplast w ten sposób potwierdziła, że z powodzeniem radzi sobie również w rozgrywkach ze starszymi zespołami. Zresztą wielu zawodników już teraz występuje też w lidze U-19, a zdobywane doświadczenie ewidentnie procentuje. Do poprawy w kontekście środowego występu pozostają rzuty osobiste. Przy większej skuteczności w tym elemencie, końcowy rezultat mógłby być bardziej okazały.
Warto zaznaczyć, że w odniesieniu triumfu pomogli Mikołaj Kleszcz i Mateusz Kękuś, którzy uzyskali po 5 punktów, a także Jan Walaszek, autor dwóch „oczek”.
Oknoplast Korona Szkoła Gortata Kraków – AZS UJK Kielce 89:80 (18:16, 26:13, 28:27, 17:24)
Oknoplast Korona: Leśniak 35, Hościłowicz 26, Orłowski 18, Kleszcz 5, Kękuś 5, Walaszek 2, Kwieciński 0, Maj 0, Mazur 0, Hoffmann 0, Hryniszyn 0.