Kolejny udany mecz w rozgrywkach do lat 17 mają za sobą koszykarze Oknoplast Korony Szkoła Gortata Kraków. W dosłownie strzeleckim pojedynku pokonali MUKS 1811 Unię Tarnów 107:101!
Wynik kojarzy się tylko z NBA. Tego dnia siłą był zdecydowanie atak i w takiej rzeczywistości krakowianie odnajdują się doskonale. Zresztą wygrywa mecz ten, kto rzuci więcej punktów.
Niemniej, przeciwnik nie zamierzał się łatwo poddawać, dlatego o końcowym sukcesie zadecydowała przede wszystkim ciężka praca. Pierwszą kwartę, bowiem gospodarze przegrali 23:30, co stanowiło znak ostrzegawczy. Oczywiście na tym etapie niczego nie przesądzało, ale to nasz zespół oglądał plecy przeciwnika.
Jednak z biegiem czasu zaczynał być coraz bardziej „sobą”. Liczyć można było na Bartosza Leśniaka, który absolutnie nie bał się podejmować akcji ofensywnych. W obowiązkach odciążali go Marcel Hościłowicz i Mateusz Orłowski. Do tej grupy dołączał również Mateusz Kękuś.
Osobną kategorię stanowił Mikołaj Kleszcz. Znów zdołał nawiązać do lepszych występów, gdzie oprócz zbiórek notował sporo punktów, a lepszego momentu nie mógł sobie wybrać.
Do przerwy drużyna ze stolicy Małopolski przegrywała 52:56. W szatni odbyła się kulturalno-motywująca przemowa głównodowodzącego jednostki, trenera Marcina Kękusia. Efekt? Trzecią część ekipa Oknoplast wygrała 35:15.
To była rozpędzona lokomotywa. Stawce przewodził Leśniak, którego napędzały kolejne udane akcje. Na plus zasługiwała również obrona, o wiele bardziej agresywna i skuteczna niż dotychczas. Taka postawa była prawdziwym popisem, dzięki czemu to drużyna w biało-niebieskich barwach wygrywała 87:71.
W decydującej batalii, mimo pościgu przeciwnika, który ewidentnie sprawiał wrażenie oszołomionego przebiegiem wydarzeń udało się postawić na swoim. Zespół spod Wawelu obronił przewagę dokładając do tego jeszcze parę ładnych zagrań. Trochę błędów popełniła obrona, lecz ostatecznie nie zaważyły one na utracie wygranej, odniesionej znów w nominalnie starszej kategorii wiekowej – U 17.
Gratulacje!
Oknoplast Korona Szkoła Gortata Kraków – MUKS 1811 Unia Tarnów 107:101 (23:30, 29:26, 35:15, 20:30)
Oknoplast Korona: Leśniak 40, Hościłowicz 20, Orłowski 17, Kękuś 13, Kleszcz 12, Hoffmann 3, Mazur 2.