Dzień po meczu z Wisłą Kraków drużynie Oknoplast Korony Szkoła Gortata Kraków przyszło rozegrać kolejną, wymagającą potyczkę. Mierząc się z Regisem Wieliczka, długo nie można było być pewnym wygranej, ale ostatecznie to podopieczni Marcina Kękusia postawili na swoim, wygrywając 81:77.
Wzorem poprzedniego występu koszykarze Oknoplast chcieli mocno rozpocząć spotkanie. Może idealnie nie udało się tego zadania wykonać, ale pierwszą kwartę wygrali 28:22, co zaznaczało chociaż małą przewagę.
Szybko swoją obecność zaznaczył Bartosz Leśniak. Wiedział gdzie i w którym momencie wziąć sprawy w swoje ręce, a następnie popędzić w stronę kosza. Jego wejścia oraz trafienia okazywały się niezwykle cenne.
Niemniej, na wszystko pracowała drużyna. Naprawdę niezła, solidna obrona, a także trafienia Marcela Hościłowicza dawały radość, albo utrzymywały nadzieje w trudnych chwilach.
Gospodarze zawiesili poprzeczkę wysoko i przebieg rywalizacji wcale nie malował się w różowych barwach. Robili wszystko, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, wystawiając na próbę krakowską defensywę.
Do przerwy udało się zachować skromne 3 „oczka”, lecz wynik 44:47 kazał mieć się na baczności. Co ważne, trzecia kwarta, która nadchodziła przyniosła znakomity scenariusz.
Zawodnicy Oknoplast zapracowali na niego niezwykle ciężko. Nieustępliwa obrona powstrzymała większość zagrań konkurenta, który uzbierał zaledwie 11 punktów. Równocześnie po drugiej stronie boiska kapitalnie spisywał się Leśniak.
Oprócz niego starali się obwodowi, Mateusz Kękuś i Robert Hoffmann. Do tego grona aspirował też Mateusz Orłowski. Z kolei pod koszem harował Mikołaj Kleszcz. Nie odznaczał się wysoką skutecznością, natomiast zbiórki i walka na wysokości 2 oraz 3 piętra były jego specjalnością.
W trzeciej części zgromadzono ważny kapitał, który odegrał niebagatelną rolę w decydującej kwarcie. Rywale ambitnie gonili rezultat nie mając nic do stracenia. Pogoń była bardzo trudna do powstrzymania. Emocje wzrastały, ale krakowianie pokazali dojrzałość. Nie zawiedli w sytuacji stresowej, zachowali zimną krew i ostatecznie triumfowali 81:77.
To kolejna wygrana w nominalnie starszej kategorii wiekowej – U 17, co tym bardziej cieszy.
Brawo!
Regis Wieliczka – Oknoplast Korona Szkoła Gortata Kraków 77:81 (22:28, 22:19, 11:20, 22:14)
Oknoplast Korona: Leśniak 49, Hościłowicz 20, Kękuś 6, Hoffmann 3, Orłowski 2, Kleszcz 1, Mazur 0.