W ćwierćfinałowym turnieju Mistrzostw Polski do lat 17 zespół Korony AGH Kraków zanotował komplet zwycięstw. W trzecim meczu okazał się lepszy od gospodarzy z Torunia.
W tym wypadku rywalizacja stała na bardziej wyrównanym poziomie. Krakowianom nie udało się tak znacząco odskoczyć od rywala, dlatego cały czas trzeba było utrzymywać koncentrację.
Na początku bardzo dobra gra Bartosza Leśniaka oraz doświadczonych Eryka Noszczyńskiego i Piotra Korczyńskiego pozwoliła wypracować przynajmniej małą przewagę.
Dowodzeni przez trenerów Tomasza Orlickiego i Marcina Kękusia gracze nie zamierzali składać broni po osiągnięciu głównego celu, czyli awansu do półfinału. Ewidentnie chcieli rozstrzygnąć na swoją korzyść również to spotkanie.
Łatwo nie było. W pewnym momencie drugiej kwarty wynik brzmiał 45:44. Margines błędu stał się minimalny. Na szczęście trafienia Kamila Króla, Mikołaja Kleszcza czy Mateusza Orłowskiego, którzy obok Leśniaka wykonywali sporo ważnej pracy pomogły odeprzeć ataki rywala.
Po zmianie stron sygnał do ataku dał Noszczyński. Dwa bardzo ważne rzuty za trzy trafił Mateusz Kękuś, co dało oddech. Jednak przeciwnicy nie odpuszczali. Praktycznie cały czas znajdowali się ledwie kilka kroków za plecami koszykarzy z Małopolski, dlatego oprócz ofensywy liczyła się obrona. Praktycznie każda zatrzymana akcja mocno zwiększała szansę wygranej.
O zwycięstwo walczono do samego końca. Na finiszu kapitalną rolę odegrał Leśniak, zdobywając większość punktów w tym fragmencie. Mocne wsparcie zagwarantował również Mateusz Orłowski. Dzięki temu Koronie AGH udało się obronić niewielką, choć bezpieczną zaliczkę i z kompletem triumfów może wypatrywać półfinałów.
Twarde Pierniki Toruń – Korona AGH Kraków 79:84 (24:32, 20:18, 16:14, 19:20)
Korona AGH: Leśniak 28, Orłowski 12, Noszczyński 10, Kękuś 8, Korczyński 7, Nadczuk 6, Król 4, Rutkowski 3, Kleszcz 2, Usydus 2, Bonar 2.