Drużyna Oknoplast Korona AGH Kraków ma za sobą nieoficjalny debiut. Na poziomie seniorskim.
Właśnie tutaj rozpoczynamy nowy etap, który będzie miał przede wszystkim znaczenie szkoleniowe. Dla dorosłych zawodników, którzy dołożą starań, by poprzez grę rozwinąć własne umiejętności i całej grupy nastolatków odważnie wkraczających w świat profesjonalnego sportu. Nasza misja będzie realizowana przez wiele miesięcy.
Na początek w towarzyskim meczu nasz zespół zmierzył się z KK UR Bozza Kraków, który na drugoligowych boiskach walczy o coraz wyższe cele.
W pierwszej połowie zespół Oknoplast Korony AGH przegrywał o kilka punktów, ale i tak dało się zobaczyć sporo ciekawych, wręcz zaskakujących zagrań.
W trzeciej kwarcie rywalizacja się wyrównała, a straty zostały odrobione. Szybka gra, sprytne podania pozwalały budować skuteczne akcje.
Wynik oscylował wokół remisu już do końca. Ostatecznie przeciwnicy zachowali niewielką przewagę i wygrali 91:87, jednak to, co trzeba podkreślić i charakteryzuje nasz projekt to:
1. Dawanie szansy gry, popełniania błędów i możliwości rozwoju graczom niezależnie od ich statusu oraz wieku.
2. Odwaga i niekonwencjonalność w rozgrywaniu akcji, a także zaangażowanie, które niekiedy znaczy więcej niż umiejętności.
3. Fakt, że przy stykowym wyniku w ostatniej minucie meczu piłkę rozgrywa 15-letni zawodnik.
A to dopiero początek.
Oknoplast Korona AGH Kraków – KK UR Bozza Kraków 87:91
Punkty dla Oknoplast Korony zdobywali: Biegoń 34, Leśniak 16, Pieniążek 14, Korbiel 10, Kołtun 7, Kowalczyk 6.