Pierwsze zwycięstwo w sezonie Oknoplast Korony AGH Kraków stało się faktem!
Nasi koszykarze rozegrali pełne emocji spotkanie z jednym z mocniejszych klubów całej ligi, AZS-em AWF Mickiewicz Romus Katowice.
O ile początek meczu był dość przyzwoity, to z biegiem czasu rywal przejął inicjatywę. Akcje, choć ambitne, nie wystarczały, a katowiczanie do przerwy zdobyli aż 53 punkty.
Najważniejsza przemiana nadeszła w przerwie. Krakowianie zniwelowali pojawiające się błędy, zaczęli dużo lepiej grać w ataku, gdzie wreszcie umieli zaskoczyć przeciwnika i łapali wiatr w żagle.
Trzecia kwarta była piękna. Momentami gospodarze wręcz dominowali i grali z polotem. Wpadały rzuty z dystansu i bliższych odległości. Do tego lepiej sprawowała się obrona wraz z elementem zbiórki.
W ostatniej kwarcie, gdy rywalizacja przyjęła wyrównany charakter, emocje jeszcze bardziej wzrosły. Co więcej, krakowianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i ewidentnie poczuli, że mogą zwyciężyć.
Ostatecznie, nie pozwolili wyrwać sobie wygranej, co dało wiele zasłużonej radości.
Oknoplast Korona AGH Kraków – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 98:95 (19:29, 21:24, 30:14, 28:28)
Oknoplast Korona: Smarzy 40 (9 zb., 7 as.), Biegoń 19 (5×3), Leśniak 12 (2×3), Orłowski 9, Korbiel 7, Pieniążek 4, Kołtun 4, Kowalczyk 3, Łaski 0.