Kolejny mecz ligowy w kategorii U 17 można zapisać na plus dla koszykarzy Oknoplast Korony Szkoła Gortata – Kraków. Pokonali oni zawsze silną drużynę AZS UJK Kielce 84:43 pokazując dobrą grę w ataku, ale też obronie.
Podopieczni trenera Marcina Kękusia w pełni kontrolowali spotkanie. Nie pozwolili rywalowi rozwinąć skrzydeł, a sami systematycznie wypracowywali sobie pozycje do zdobywania punktów.
Prawdą jest, że przeciwnicy próbowali się przeciwstawić i z biegiem minut narzucić własny styl, ale ta sztuka udała im się tylko częściowo.
Zwłaszcza druga połowa pojedynku ukazała klasę krakowian. Pamiętali oni o odpowiedniej defensywie, która była punktem wyjściowym do dalszych działań. W ofensywie z kolei panowała różnorodność. Nie było łatwo zgadnąć kto w danym momencie weźmie na siebie rolę głównego strzelca, co czyniło całą drużynę jeszcze groźniejszą.
Ostatecznie małopolska drużyna zwyciężyła 84:43, dopisując kolejny, zasłużony komplet punktów.
Oknoplast Korona Szkoła Gortata Kraków – AZS UJK Kielce 84:43 (28:11, 12:16, 20:7, 24:9)
Oknoplast Korona: Walaszek 17, Leśniak 16, Hościłowicz 16, Kękuś 11, Kleszcz 6, Kwieciński 6, Kądziołka 5, Maj 2, Kowalczyk 0, Mazur 0, Usydus 0.