W derbowym pojedynku z Cracovią Yabimo MG13 Kraków drużyna Oknoplast Korona AGH nie zdołała włączyć się do walki o zwycięstwo, ale mimo tego dało się dostrzec fragmenty i zagrania, które należy określić jako pozytywne.
Nasi zawodnicy niestety już w pierwszej kwarcie dali przeciwnikowi odskoczyć, o czym świadczył wynik 29:15. Potem udało się zmniejszyć ten dystans, a największą ochotę do gry przejawiał Bartosz Leśniak. Nie zważając na wszelkie przeciwności starał się robić swoje, trafiając rzuty nawet z 8 metra. Oprócz niego znów pozytywnie zaprezentował się Marcel Hościłowicz.
Nie wystarczyło to, by dogonić rywala, lecz momentami dystans między zespołami wynosił zaledwie kilka „oczek”.
Najważniejsze, że każdy z graczy otrzymał szansę występu, co pod względem szkoleniowym zawsze jest na plus. W drugiej połowie, zarówno zawodnicy podstawowego składu, jak i zmiennicy, starali się jeszcze szarpnąć i napsuć krwi gospodarzom, jednak z biegiem minut Cracovia okazała się być poza konkurencją.
Zwłaszcza na finiszu gospodarze podkreślili swoją przewagę i ostatecznie pewnie zwyciężyli 103:75. A naszą drużynę już w niedzielę 21.11 o godzinie 15 w hali przy ul. Kamiennej 17 czeka pojedynek z niezwykle silnym Basket Hills Bielsko-Biała.
Cracovia Yabimo MG13 Kraków – Oknoplast Korona AGH Kraków 103:75 (32:20, 21:19, 23:17, 27:19)
Oknoplast Korona: Leśniak 23, Hościłowicz 12, Biegoń 7, Pieniążek 7, Noszczyński 6, Kołtun 4, Matyja 4, Orłowski 4, Łaski 4, Kękuś 2, Rutkowski 2, Matyja 0.