W rozgrywkach U 17 Oknoplast Korona Szkoła Gortata – Kraków nie ma sobie równych. Tym razem udało się zwyciężyć zespół Regisu Wieliczka, który szczególnie w swojej hali potrafi być groźny.
Zresztą początek meczu należał właśnie do gospodarzy. To Regis wygrał pierwszą kwartę 23:17 pokazując, że bez ciężkiej pracy niczego nie uda się wywalczyć.
Zdecydowanie lepiej gra podopiecznych trenera Marcina Kękusia wyglądała w drugiej części. Zaprezentowali o wiele lepszą obronę, co też dało pewność w ataku. Krakowianie wyszli dzięki temu na prowadzenie 37:33 licząc, że w dalszych minutach właśnie oni będą nadawać ton wydarzeniom.
Tak też się stało. Po zmianie stron nasz zespół posiadał przewagę i choć nie zawsze potrafił ją udokumentować, to jednak coraz bardziej korzystnie wyglądający wynik mówił wszystko.
Drużynę do zwycięstwa poprowadził Marcel Hościłowicz, który był prawdziwym liderem. Dobry występ zaliczył także Łukasz Kowalczyk.
Regis Wieliczka – Oknoplast Korona Szkoła Gortata Kraków 58:75 (23:17, 10:20, 14:19, 11:19)
Oknoplast Korona: Hościłowicz 24, Kowalczyk 16, Kękuś 10, Łaski 10, Kleszcz 8, Kwieciński 3, Walaszek 2, Usydus 2, Mazur 0.