Zwycięstwem 85:60 nad krakowską Wisłą zawodnicy Oknoplast Korony Szkoła Gortata – Kraków zapewnili sobie awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski w kategorii U 17. Do wygranej zespół poprowadził Mateusz Kękuś, autor 22 punktów.
To był dobry mecz w wykonaniu całej drużyny. Może nie odpalano fajerwerków, ale podopieczni trenera Marcina Kękusia zagrali przede wszystkim różnorodnie. Za rozegranie i układanie akcji odpowiadał młodzieżowy Reprezentant Polski, Bartosz Leśniak.
Pod koszem z każdą minutą coraz lepiej poczynał sobie Grzegorz Grobelny, który kończył zagrania w sposób zdecydowany, będąc poza zasięgiem rywali. W przenośni i dosłownie.
Przewaga naszej drużyny w pierwszej połowie oscylowała wokół kilkunastu punktów. Po zmianie stron nieco wzrosła dzięki czemu można było spokojnie kontrolować przebieg rywalizacji.
Na przestrzeni całego spotkania ważne trafienia dokładał Mateusz Kękuś. Pokazał pełnię umiejętności strzeleckich. Oprócz tego przejmował rolę rozgrywającego. Gdy zagrał wrzutkę nad kosz do Grobelnego, ten zakończył podanie mocnym wsadem, co spotkało się z brawami.
Nie zawiódł również Franciszek Usydus. Coraz bardziej dynamiczny gracz wchodził między obrońców lub znajdował dla siebie miejsce w kontrach i często wpisywał się na listę strzelców.
W obronie z kolei, niesamowicie dużo pracy wykonywali Łukasz Kowalczyk i Mikołaj Kleszcz. I to nie jest żadne zaskoczenie. Na tę dwójkę można zawsze liczyć.
Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 85:60 meldując się w 1/4 finałów Mistrzostw Polski. Gratulacje!
Oknoplast Korona Szkoła Gortata Kraków – Wisła Kraków 85:60 (21:11, 21:19, 25:21, 18:9)
Oknoplast Korona: Kękuś 22, Leśniak 20, Grobelny 18, Usydus 14, Kowalczyk 3, Mazur 2, Kleszcz 2, Walaszek 2, Orłowski 2, Kądziołka 0, Hryniszyn 0.