Koszykarze OKNOPLAST Korony Szkoła Gortata – Kraków nie zawiedli w rozgrywkach U 17. Wyjazdowy pojedynek z AZS UJK Kielce rozstrzygnęli na swoją korzyść 78:70 i mimo silnego naporu przeciwnika mogą cieszyć się ze zwycięstwa.
Od pierwszych minut dało się odczuć, że to nie będzie łatwa przeprawa. Gospodarze posiadali niewielką przewagę i nawet jeżeli krakowianie notowali lepszy fragment, to na czele znajdowali się przeciwnicy.
To pokazywało, że trzeba się postarać i mieć na baczności, bo kwestia ewentualnej wygranej nie jest sprawą jednoznaczną. Jeszcze do przerwy kielczanie prowadzili 42:39.
Po zmianie stron wreszcie do głosu doszli podopieczni trenera Marcina Kękusia. Brylowali dwaj reprezentanci Polski, czyli Mateusz Orłowski i Bartosz Leśniak, którzy w końcowym rozrachunku uzyskali najwięcej „oczek”.
O tym, że nasz zespół przechylił szalę zwycięstwa zadecydowała też postawa w obronie. Zwłaszcza podczas ostatniej kwarty było to widoczne. Przeciwnicy uzyskali wtedy zaledwie 9 punktów, co definitywnie pogrążyło ich marzenia o sukcesie.
Jeżeli chodzi o poszczególne personalia, pozytywnie wyróżnił się jeszcze Łukasz Kowalczyk, autor 12 „oczek”. 8 dołożył Franciszek Usydus.
Dzięki zwycięstwu, drużyna Oknoplast Korony Szkoła Gortata Kraków wciąż pozostaje niepokonana w rozgrywkach U 17 i pewnie lideruje makroregionalnej tabeli.
AZS UJK Kielce – Oknoplast Korona Szkoła Gortata Kraków 70:78 (28:24, 14:15, 19:23, 9:16)
Oknoplast Korona: Orłowski 25, Leśniak 23, Kowalczyk 12, Usydus 8, Kwieciński 5, Walaszek 3, Kleszcz 2, Rzeźnik 0, Kądziołka 0.