Zawodnicy Oknoplast Korony Szkoła Gortata – Kraków w dobrym stylu i bezdyskusyjnie wygrali z rywalami z Tarnowa w rozgrywkach U 17 aż 117:76. Podopieczni trenera Marcina Kękusia przewagę zbudowali zwłaszcza w pierwszej połowie.
Krakowianie prezentowali naprawdę ciekawą koszykówkę. Kilka szybkich akcji pod rząd i co najważniejsze skutecznych pozwoliło wyjść na kilku, a następnie kilkunastopunktowe prowadzenie. Już pierwszą kwartę rozstrzygnęli na swoją korzyść w rozrachunku 34:22.
W drugiej części nie zwalniali tempa. Dodatkowo, ofensywa była różnorodna, dzięki czemu łatwiej przychodziło zaskoczyć obronę konkurenta. Wyróżniali się Bartosz Leśniak i Mateusz Orłowski, którzy łącznie zdobyli odpowiednio 24 i 21 punktów. Jednak oprócz nich dobrze spisywali się chociażby Mateusz Kękuś oraz Marcel Hościłowicz, wykorzystując m in. drugoligowe doświadczenie.
Już do przerwy gospodarze wygrywali 66:39, co dawało duży komfort. Po zmianie stron również nie dawali się zaskoczyć. Ponadto, w składzie miała miejsce większa rotacja i warto podkreślić, że każdy kto przebywał na boisku wpisał się na listę strzelców.
Oprócz wymienianych wcześniej zawodników po 10 „oczek” dołożyli od siebie Łukasz Kowalczyk i Franciszek Usydus. Pozytywnie zaistnieli też Jan Walaszek – 7 punktów oraz Hubert Hryniszyn – 6 punktów.
Tempo pojedynku spadło nieco w ostatniej partii, lecz wynik 98:62 nie wymagał ponaglenia. Drużyna ze stolicy Małopolski zrobiła swoje i w pełni zasłużenie może przygotowywać się do niedzielnego, drugoligowego meczu z rezerwami ekstraklasowego MKS-u Dąbrowa Górnicza.
Oknoplast Korona Szkoła Gortata Kraków – Zeltrans MUKS 1811 Unia Tarnów 117:76 (34:22, 32:17, 34:23, 19:14)
Oknoplast Korona: Leśniak 24, Orłowski 21, Kękuś 16, Hościłowicz 14, Usydus 10, Kowalczyk 10, Walaszek 7, Hryniszyn 6, Grobelny 3, Kwieciński 2, Kleszcz 2, Mazur 2.