Konrad Mateja

Kolejny zawodnik w barwach Oknoplast Korona Kraków, którego zawężanie umiejętności i zainteresowań do samej koszykówki byłoby dużym nadużyciem. Nasz gracz postanowił realizować się w wielu kierunkach i taką postawę wypada jedynie chwalić. Od drugiej klasy szkoły podstawowej, z sukcesami, rywalizuje w ogólnopolskich konkursach matematycznych.
Jednak najważniejsze miejsce w sercu zajmuje właśnie sport. Początkowo poświęcał energię dla piłki nożnej. Później, gdy odkrył zajęcia współpracującej z Oknoplast Korona szkółki RadwanSport, zaczął zmieniać punkt widzenia.
Pomarańczowa, dość ciężka, ale odbijająca się piłka powoli pochłonęła Konrada, a Konrad ją. Systematycznie uczęszczając na treningi czynił spore postępy, co dawało mu wielką frajdę. Satysfakcja z samorealizacji stanowi, bowiem olbrzymią nagrodę dla samego ćwiczącego.
Warto zaznaczyć, że poza dobrym opanowaniem piłki, kozłowaniem, świetnie wykorzystuje swoją szybkość. Zresztą nie bez powodu na koncie ma wiele zwycięstw w międzyszkolnych zawodach lekkoatletycznych, gdzie króluje w średnich i krótkich dystansach.
Przygoda z zespołem Oknoplast dopiero się zaczyna, lecz już trzeba śmiało powiedzieć, iż zaangażowanie wraz ze zdolnościami motorycznymi mają szansę bardzo pomóc.

OKNOPLAST BASKET KRAKÓW

DOŁĄCZ DO NAS

KONTAKT