To kolejna deklasacja w wykonaniu podopiecznych trenera Marcina Kękusia. Zespół Oknoplast Korona Szkoła Gortata – Kraków odniósł bardzo wysokie zwycięstwo, tym razem w Nowym Sączu, pokonując miejscowy STK Wikar 140:53.
Krakowianie przeważali od samego początku do końca. Taryfy ulgowej nie było. Młodzi koszykarze nadawali wysokie tempo, a szybkość akcji przełożyła się na zdobycz punktową.
Co ważne, znów wielu graczy jednocześnie potrafiło wcielić się w rolę egzekutora.
W obronie przyjezdni nie mieli większych problemów. Stopowali akcje rywali, którzy tylko momentami potrafili przedrzeć się przez zastawione zasieki.
Do przerwy wynik brzmiał 62:24, co mówiło samo za siebie. Nasza drużyna miała duży komfort gry, nie musiała martwić się o rezultat, natomiast trener oraz sami koszykarze wymagali od siebie wiele. Stąd, każdą akcję rozgrywali z pełną koncentracją.
W obu ostatnich kwartach zdobywali po 39 „oczek”, co najlepiej świadczy o sumienności.
Gratulujemy.
STK Wikar Nowy Sącz – Oknoplast Korona Szkoła Gortata Kraków 53:140 (13:26, 11:36, 15:39, 14:39)
Oknoplast Korona: Kękuś 30, Łaski 23, Hościłowicz 19, Usydus 18, Walaszek 16, Hryniszyn 14, Kleszcz 8, Kowalczyk 4, Kądziołka 4, Maj 4.