Sezon nie zwalnia tempa. Jednak koszykarze Oknoplast Korony Szkoła Gortata – Kraków nie zawodzą. W rozgrywkach U 17 odnieśli ważną wygraną na trudnym terenie w Tarnowie, po raz kolejny pokazując już coraz większe doświadczenie oraz umiejętność ofensywnej gry.
Wynik brzmiał 112:84, co mówi wiele. Podopieczni trenera Marcina Kękusia odważnie grali do przodu, nie bali się rzucać i to okazało się znów najważniejsze. W ten sposób zespół zbudował przewagę.
Pierwszą kwartę krakowianie wygrali 36:24. To pokazuje duży potencjał, ale równocześnie zwraca uwagę, że przeciwnik znajdował się nie tak daleko za plecami, co wymuszało koncentrację.
Aktywni byli ci, którzy zazwyczaj pełnią pierwszoplanowe role. Mateusz Kękuś, Bartosz Leśniak i Mateusz Orłowski często wpisywali się do protokołu meczowego. Niektóre akcje naprawdę mogły się podobać.
Warto podkreślić, że siła zespołu na tym się nie zakończyła. Z dobrej strony pokazali się też Stanisław Kwieciński czy Franciszek Usydus.
W trakcie pojedynku nieco gorsza w wykonaniu naszej drużyny była druga kwarta, ale już w trzeciej dominacja gości była niepodważalna. Klub ze stolicy Małopolski po zmianie stron przyspieszył zdecydowanie, a konkurent nie wytrzymał tempa.
Przed decydującą batalią wynik brzmiał 90:64, więc końcowe zwycięstwo pozostawało właściwie niezagrożone. Niemniej, profesjonalizm polega na tym, że niezależnie od okoliczności warto prezentować jak najlepszy poziom.
Podczas końcowych 10 minut udało się kontrolować sytuację i nie dopuścić do żadnej nerwówki. W grze pokazali się m in. Jan Walaszek i Michał Kądziołka, a w trakcie całego starcia in plus pokazał się Łukasz Łaski.
Zwycięstwo po raz kolejny w rozgrywkach U 17 padło łupem krakowskiego klubu i z tego należy się cieszyć.
Zeltrans MUKS 1811 Unia Tarnów – Oknoplast Korona Szkoła Gortata Kraków 84:112 (24:36, 29:24, 11:31, 20:21)
Oknoplast Korona: Leśniak 21, Orłowski 18, Kękuś 16, Usydus 12, Kwieciński 11, Hościłowicz 10, Walaszek 7, Łaski 6, Kleszcz 6, Kądziołka 4, Kowalczyk 1