To był jeden z bardziej pasjonujących i efektywnych meczów w wykonaniu zawodników Oknoplast Korony AGH Kraków. Z wyżej notowanym MCKS-em Czeladź prowadzili wyrównany pojedynek właściwie do końca, a dobry występ zanotowali najmłodsi – Bartosz Leśniak i Mateusz Orłowski.
Krakowianie nie zaczęli najlepiej i przez pewien czas szukali swojego rytmu. To rywal prowadził 6:2. Potem trafił Michał Pieniążek, a za trzy przymierzył Mateusz Orłowski i wynik brzmiał 12:11.
Na przełomie pierwszej i drugiej kwarty przyszedł drugi słabszy moment. W pewnej chwili przeciwnicy wygrywali 32:18, ale goście podnieśli się w odpowiednim momencie.
Znów z dystansu nie pomylił się Mateusz Orłowski. Uaktywnił się Miłosz Matyja, a ponadto coraz groźniejszy dla konkurenta był Bartosz Leśniak, który w początkowych fragmentach pozostawał nieco w cieniu, ale gdy zobaczył szansę to odważnie i zarazem dojrzale ruszył przed siebie. W dużej mierze dzięki jego zagraniom do przerwy rezultat brzmiał 51:43.
Trzecia część należała do drużyny Oknoplast Korony AGH. Fantastycznie spisywał się Kacper Rojek, będąc nieuchwytnym dla konkurenta. Okazało się, że to gracze ze stolicy Małopolski zaczęli nadawać ton wydarzeniom i wysunęli się nawet na czoło, o czym przesądziło zagrania Orłowskiego. Młodzieżowy reprezentant Polski pod rząd kilka razy umieścił piłkę w obręczy.
Następnie punkty dołożył Leśniak. Tylko determinacja gospodarzy sprawiła, że udało im się zachować wynik remisowy 73:73 przed decydującą batalią.
W niej doświadczenie wzięło górę. Zwłaszcza w ostatnich 5 minutach zabrakło skuteczności. Wówczas przeciwnicy udanie zakończyli kilka akcji, co właściwie przesądziło o ich triumfie. Mimo tego, udało się zostawić po sobie bardzo dobre wrażenie. Na finiszu na listę strzelców wpisali się jeszcze Mikołaj Kleszcz i Franciszek Usydus, dopełniając pozytywnego mimo przegranej występu.
MCKS Czeladź – Oknoplast Korona AGH Kraków 99:89 (25:14, 26:29, 22:30, 26:16)
Oknoplast Korona: Rojek 25 (8 zb.), Leśniak 22 (6 zb.), Orłowski 17 (4×3), Matyja 10, Pieniążek 9, Kołtun 2, Kleszcz 2, Usydus 2, Walaszek 0, Grobelny 0, Kowalczyk 0.