Mecz z MKS-em Gorlice kategorii U 17 pokazał, że zespół OKNOPLAST Korony Szkoła Gortata – Kraków potrafi utrzymać wysoki poziom. Zwycięstwo 143:62 i fakt, że aż 8 zawodników zdobyło przynajmniej 10 punktów mówi wiele.
Rywale, choć wystąpili w bardzo wąskim składzie, starali się ambitnie przeciwstawić. W pierwszej kwarcie pokazali kilka zagrań, które ewidentnie zaskoczyły krakowian. Podopieczni trenera Marcina Kękusia jednak oprócz umiejętności mieli po swojej stronie różnorodność.
Już w drugiej kwarcie zdecydowanie odskoczyli, wygrywając pierwszą połowę aż 60:27.
Mimo takiej przewagi, w trzeciej części goście nadal ambitnie walczyli o jak najlepszy wizerunek. Nasz zespół musiał zatem mieć się na baczności. I nie chodziło o rezultat, który pozostawał niezagrożony, ale aspekt szkoleniowy.
W przeciągu całej rywalizacji wyróżnili się zwłaszcza Marcel Hościłowicz i Wojciech Rzeźnik, którzy zdobyli odpowiednio 25 oraz 20 punktów. Niewiele dalej za nimi uplasował się Jan Walaszek, autor 18 „oczek”, a po 17 zdobyli Maciej Maj i Łukasz Łaski.
To dowodzi, że trener Marcin Kękuś mógł liczyć na całą rzeszę graczy. Różnica między drużynami zaznaczyła się szczególnie w ostatniej kwarcie, wygranej przez klub ze stolicy Małopolski aż 46:12.
Brawo.
Oknoplast Korona Szkoła Gortata Kraków – MKS Gorlice 143:62 (29:14, 31:13, 37:23, 46:12)
Oknoplast Korona: Hościłowicz 25, Rzeźnik 20, Walaszek 18, Maj 17, Łaski 17, Usydus 14, Kękuś 13, Kowalczyk 10, Mazur 5, Kądziołka 4.