Koszykarze Oknoplast Korony AGH Kraków mają za sobą bardzo dobry i pełny emocji występ. W Gliwicach do końcowych sekund walczyli o zwycięstwo z rezerwami ekstraklasowego GTK, zbierając dużo zasłużonych pochwał. Wystąpili w składzie złożonym z graczy z rocznika 2005 oraz 2006.
Krakowianie grali bardzo odważnie. Akcje budowali różnorodnie i nie zamierzali czekać na to, co zrobi rywal. Jeśli nawet na starcie to on pierwszy zdobywał punkty, to za moment rzutem za trzy odpowiedział Marcel Hościłowicz. Następnie pod kosz udanie wbiegał Bartosz Leśniak, a zza łuku przymierzył też Łukasz Kowalczyk. Efektem tego wynik oscylował wokół remisu.
Wkrótce potem duet Hościłowicz-Leśniak zapewnił swojej drużynie prowadzenie 20:18. Marcel notował kolejny, świetny występ w swoim 2 Lidze Mężczyzn. W ostatnich tygodniach, a nawet dniach poczynił ogromny postęp i gra w profesjonalnej lidze nie stanowi już dla niego bariery.
W drugiej kwarcie pozytywnie pokazał się m in. Mateusz Kękuś zdobywając 5 punktów pod rząd. Gospodarze w pewnym momencie odskoczyli, co prawda na 9 „oczek”, ale trafienie zza łuku Franciszka Usydusa oraz dynamiczna końcówka połowy w wykonaniu Mateusza Orłowskiego i Leśniaka sprawiły, że długą przerwę spędzono przy wyniku 46:44.
Trzecia kwarta należała bezsprzecznie do zawodników z Małopolski. Dobra, mobilna obrona i coraz większa pewność siebie w ataku procentowały. Cały czas imponował Hościłowicz, na którego obrona konkurenta nie znajdowała sposobu. Na liście strzelców znaleźli się m in. Grzegorz Grobelny i Mikołaj Kleszcz. Przed decydującą kwartą rezultat brzmiał 68:63 dla podopiecznych trenera Marcina Kękusia.
To być może nieco uśpiło czujność, bo niedługo potem gliwiczanie zagrali agresywniej i przechylili szalę zwycięstwa. Krakowianie jednak nie odpuszczali. Godne podziwu szarże przeprowadzał Leśniak wspomagany przez Orłowskiego. Przed ostatnią akcją wynik wskazywał 84:82. Koszykarze spod Wawelu mieli szansę, by doprowadzić przynajmniej do wyrównania, ale zabrakło trochę szczęścia i decyzyjności. Niemniej, przez 40 minut byli godnym przeciwnikiem, co również ma znaczenie.
GTK Sordrew AZS II Gliwice – Oknoplast Korona AGH Kraków 84:82 (22:20, 24:24, 17:24, 21:14)
Oknoplast Korona: Leśniak 24 (4 as.), Hościłowicz 22, Orłowski 17 (11 zb.), Kowalczyk 7 (8 zb.), Kękuś 5, Usydus 3, Grobelny 2, Kleszcz 2.